Dieta podczas ciąży

dieta_podczas_ciazy.jpg

Dawniej kobiety zachodzące w ciążę nie przykładały tak dużej wagi do diety jak obecnie. W dzisiejszych czasach w ogóle sporo mówi się o właściwym zachowaniu się podczas ciąży, co jest oczywiście bardzo pozytywne. Warto korzystać z tych porad, żeby okres ten przeżyć w jak najlepszej kondycji, ponieważ ma to ogromne znaczenie dla zdrowia dziecka. Osobą, która udzieli nam najbardziej kompetentnych porad w omawianej kwestii jest oczywiście ginekolog.

Warto również udać się z tym problemem do dietetyka, a także zapoznać się z specjalistycznymi poradnikami dla przyszłych matek. Pamiętajmy jednak, żeby nie ufać wszystkim radom, jakie znajdziemy w literaturze przedmiotu. Nie zawsze tekst wyglądający z pozoru na w pełni profesjonalny zawiera autentyczne treści. Trzeba zawsze starać się zweryfikować jego wartość merytoryczną.

Oczywiście, kobiety w ciąży powinny unikać wszelkich używek. Papierosy i alkohol, czyli najpopularniejsze z nich, trzeba koniecznie odstawić. Najlepiej byłoby całkowicie z nich zrezygnować i to już od samego początku. Dla nałogowych palaczek może być to bardzo dobra motywacja do ostatecznego skończenia z tym zgubnym nałogiem.

Kobiety, które spodziewają dziecka powinny od razu zrezygnować ze wszystkich diet odchudzających. Nie oznacza to jednak, że muszą one jeść wszystko i to zawsze w dużych ilościach. Żadna przesada nie jest dobra, co zresztą poświadczy nam każdy lekarz i Dietetyk Poznań. Właściwe żywienie jest obowiązkiem każdej przyszłej matki i nie można o tym zapominać.

Jarskie Wczasy Gospodarstwo Tusinek Grzegorz Winiarek dentysta-poznan.żywe.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *